استرینر

استرینر پلاستیکی

استرینر یا موگیر

استیرنر یا موگیر ، یک فیلتر پ برای گیر انداختن ذرات فیزیکی بزرگ در مسیر لوله کشی هستند که قبل از فیلتر شنی که در حقیقت همان فیلتر اصلی برای تصفیه می باشد ، قرار می گیرد .

استرینر پمپ استخر

همانطور که گفته شد محل قرار گرفتن استرینر ها یا موگیر ها در مسیر اصلی گذرنده سیال و قبل از پمپ اصلی می باشد . استرینر پمپ استخر قبل از اینکه جریان آبی که حاوی ذرات فیزیکی و بزرگ می باشد به پمپ اصلی برسد ، از ورود ذرات فیزیکی به پمپ اصلی جلوگیری کند زیرا در صورت رسیدن این ذرات به پمپ اصلی در دراز مدت از عمر مفید پمپ کاسته می شود و راندمان کاری پمپ تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد .

قیمت استرینر استخر

قیمت استرینر استخر با توجه به برند و جنس استرینر که چدنی ، استیل و یا پلاستیکی باشد متفاوت است .

برای دریافت لیست قیمت استرینر استخر با شماره ۰۲۱۸۶۰۸۲۴۰۸ تماس بگیرید .

انواع استرینر

  • استرینر چدنی 
  • استرینر استیل
  • استرینر پلاستیکی 

در بازار های فروش ایرانی جنس پلاستیکی و چدنی از محبوبیت بیشتری نسبت به جنس بدنه استیل دارد .

دلیل این محبوبیت نیز آن است که بدنه های پلاستیکی از زنگ زدگی در امان هستند و نسبت به جنس سایر بدنه ها خوردگی فلزات این متریال را کمتر تحت تاثیر خود قرار می دهد .

استرینر پلاستیکی

اجزای فیلتر استرینر :

فیلتر استرینر از سه بخش عمده و اصلی تشکیل می شود :

  • دریچه ورودی
  • دریچه بازدید
  • دریچه خروجی

دریچه ورودی :

دریچه ورودی محلی است که در آن سیالی به همراه ذرات فیزیکی وارد استرینر می شوند . این دریچه در واقع باید کنترل گر مقدار دبی ورودی به استرینر باشد و بسته به اینکه در مسیر های لوله کشی از لوله ای با چه قطری استفاده شده است ، قطر این دریچه نیز در تناسب با آن قرار دارد .

دریچه بازدید :

مهمترین جز در استرینر ها دریچه بازدید می باشد . دریچه بازدید قسمتی است که توری و صافی ای که قرار است ذرات فیزیکی و درشت را قبل از این که به پمپ و فیلتر های اصلی مثل فیلتر شنی برسند را گیر بیندازند ، در این محل جای گرفته اند .

دریچه های بازدید عموما از جنس شیشه ای می باشد . انتخاب این متریال و جنس استفاده در این قسمت از استرینر ها به این دلیل است که اگر صافی و توری که قرار است آشغال ها را در خود نگهدارد و به حدی اشباع از آنان برسد و این توری ها دیگر توان عبور دادن جریان آب را از خود نداشتند ، شخص کنترل کننده پیش از این اتفاق نسبت به تمیز کردن و آشغالگیری اقدام بکند .

اگر مرحله تمیز کردن توری ها و آشغالگیری در زمان درست و دقیقی انجام نشود و دیگر استرینر توان گذراندن آب را از خود نداشته باشد ، پمپ بدون این که آبی را پمپاژ نماید به کار خود ادامه می دهد و همین مدت زمان طولانی می تواند سیستم آبرسانی و تصفیه آب شما را مختل نماید و کار را از شرایط روتین و عادی خود خارج سازد .

دریچه های بازدید از متریال های دیگری مثل پلاستیک و یا چیز های دیگری که شفاف نباشند نیز استفاده می شود ، تمیز کردن و آشغالگیری در این نوع استرینر ها باید در یک مدت زمان مشخصی برای مثال هر 24 ساعت یکبار انجام بشود .

استرینر چدنی

دریچه خروجی :

دریچه خروجی قسمتی از استرینر است که وظیفه دارد تا آب به نسبت تصفیه شده و آشغالگیری شده را به جریان اصلی لوله کشی باز گرداند تا به فیلتر شنی برسد و به طور کامل در آن محل تصفیه بشود .

  • سایز بندی استرینر استخری :

اصلی ترین و مهمترین دلیلی که در سرنوشت انتخاب یک استرینر دخیل می باشد ، سایز لوله ها می باشد و استرینر در حقیقت می بایست در داخل لوله ها مسیری یکدست تشکیل بدهد .

سایز های متنوعی برای استرینر ها وجود دارد که بسته به دبی ورودی و خروجی و قطر لوله ها در انتخابش تصمیم گیری می شود .

این سایز ها از 1 و 2/1 اینچ آغاز شده و در اندازه های دیگری مثل 2 اینچ ،2 و 2/1اینچ ، 3 اینچ تا سایز های بزرگتر مثل 5 اینچ و 6 اینچ وجود دارد .

تمیز کردن استرینر :

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که از استرینر ها در محیط های لوله کشی خود استفاده می کنند نحوه تمیز کردن و آشغالگیری از استرینر ها می باشد که تصور می کنند در هر مرحله می بایست از حضور یک فرد ماهر و فوق کاربلد بهره ببرد .

مراحل انجام آشغالگیری و تمیز کاری به این نحو است که ابتدا شیر های دبی ورودی و خروجی سیال را قطع کرده تا آبی به پمپ نرسد ، سپس از قسمت دریچه بازدید ، توری استرینر را برداشته و کار آشغال گیری و تمیز کردن طوری را به نحوی که به سوراخ هاو منفذه های عبوری آن آسیبی وارد نشود ، پی میگیریم .

خرید استرینر ها :

خرید استرینر از این بابت پیشنهاد می شود که استرینر ها در دنیای تصفیه امروز از جایگاه بالایی برخور دار هستند و علت آن هم این است که طی مشاهدات تجربی اکثر افرادی که از استرینر ها در مسیر لوله کشی خود استفاده کرده اند ، عمر بیشتر و راندمان بالاتری را از پمپ استخر ، فیلتر های تصفیه کننده اصلی مثل فیلتر شنی و در کل ساختمان لوله کشی خود مشاهده کرده اند . در حقیقت استرینر ها می توانند عمر مفید لوله ها و پمپ شما را تا حد قابل قبولی بهبود ببخشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
آیا نیاز به مشاوره دارید ؟