استرینر

استرینر پلاستیکی

استرینر یا موگیر

استرینر یا موگیر ، یک فیلتر برای گیر انداختن ذرات فیزیکی بزرگ در مسیر لوله کشی است که قبل از فیلتر شنی که در حقیقت همان فیلتر اصلی برای تصفیه می باشد ، قرار می گیرد. به همین دلیل است که به آن، Pre-Filter هم می گویند.

استرینر یا موگیر از جمله کاربردی ترین تجهیزات استخر است که در دسته لوازم و تجهیزات جانبی استخر قرار می گیرد.

استرینر پمپ استخر

همانطور که گفته شد محل قرار گرفتن استرینر ها یا موگیر ها در مسیر اصلی گذرنده سیال و قبل از پمپ اصلی می باشد . استرینر پمپ استخر قبل از اینکه جریان آبی که حاوی ذرات فیزیکی و بزرگ می باشد به پمپ اصلی برسد ، از ورود ذرات فیزیکی به پمپ اصلی جلوگیری کند زیرا در صورت رسیدن این ذرات به پمپ اصلی در دراز مدت از عمر مفید پمپ کاسته می شود و راندمان کاری پمپ تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد .

قیمت استرینر استخر

قیمت استرینر استخر با توجه به برند و جنس استرینر که چدنی ، استیل و یا پلاستیکی باشد متفاوت است. همچنین سایز این محصول نیز بر روی قیمت آن تاثیر گذار می باشد. برای استعلام قیمت به روز انواع موگیر استخر در متریال ها و سایزهای مختلف، بر روی شماره موجود در کادر زیر کلیک نمایید.

برای دریافت لیست قیمت استرینر استخر با شماره ۰۲۱۸۶۰۸۲۴۰۸ تماس بگیرید.

انواع استرینر استخر

انواع استرینر

استرینرها بر اساس نوع جنس بدنه، به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

  • استرینر چدنی 
  • استرینر استیل
  • استرینر پلاستیکی 

در بازار های فروش ایرانی، جنس پلاستیکی و چدنی از محبوبیت بیشتری نسبت به جنس بدنه استیل برخوردارند.

دلیل این محبوبیت نیز آن است که بدنه های پلاستیکی از زنگ زدگی در امان هستند و نسبت به جنس سایر بدنه ها، عواملی چون خوردگی فلزات این متریال را کمتر تحت تاثیر خود قرار می دهد.

استرینر پلاستیکی

اجزای فیلتر استرینر

فیلتر استرینر از سه بخش عمده و اصلی زیر تشکیل می شود :

  • دریچه ورودی
  • دریچه بازدید
  • دریچه خروجی

دریچه ورودی

دریچه ورودی محلی است که در آن سیالی به همراه ذرات فیزیکی وارد استرینر می شوند . این دریچه در واقع باید کنترل گر مقدار دبی ورودی به استرینر باشد و بسته به اینکه در مسیر های لوله کشی از لوله ای با چه قطری استفاده شده است ، قطر این دریچه نیز در تناسب با آن قرار دارد .

دریچه بازدید

مهمترین جز در استرینرها دریچه بازدید می باشد. دریچه بازدید قسمتی است که توری و صافی ای که قرار است ذرات فیزیکی و درشت را قبل از این که به پمپ و فیلتر های اصلی مثل فیلتر شنی برسند را گیر بیندازند ، در این محل جای گرفته اند .

دریچه های بازدید عموما از جنس شیشه ای می باشند. انتخاب این متریال و جنس استفاده در این قسمت از استرینر ها به این دلیل است که اگر صافی و توری که قرار است آشغال ها را در خود نگهدارد و به حدی اشباع از آنان برسد و این توری ها دیگر توان عبور دادن جریان آب را از خود نداشتند ، شخص کنترل کننده پیش از این اتفاق نسبت به تمیز کردن و آشغالگیری اقدام بکند .

اگر مرحله تمیز کردن توری ها و آشغالگیری در زمان درست و دقیقی انجام نشود و دیگر استرینر توان گذراندن آب را از خود نداشته باشد ، پمپ بدون این که آبی را پمپاژ نماید به کار خود ادامه می دهد و همین مدت زمان طولانی می تواند سیستم آبرسانی و تصفیه آب شما را مختل نماید و کار را از شرایط روتین و عادی خود خارج سازد .

دریچه های بازدید از متریال های دیگری مثل پلاستیک و یا چیز های دیگری که شفاف نباشند نیز استفاده می شود ، تمیز کردن و آشغالگیری در این نوع استرینر ها باید در یک مدت زمان مشخصی برای مثال هر 24 ساعت یکبار انجام بشود .

استرینر چدنی

دریچه خروجی

آخرین بخش، دریچه خروجی است که جریان آب را از موگیر خارج کرده و به سیستم لوله کشی باز می گرداند. در واقع، دریچه خروجی قسمتی از استرینر است که وظیفه دارد تا آب به نسبت تصفیه شده و آشغالگیری شده را به جریان اصلی لوله کشی باز گرداند تا به فیلتر شنی برسد و به طور کامل در آن محل تصفیه شود.

سایز بندی استرینر استخری

اصلی ترین و مهمترین دلیلی که در سرنوشت انتخاب یک استرینر دخیل می باشد ، سایز لوله ها می باشد و استرینر در حقیقت می بایست در داخل لوله ها مسیری یکدست تشکیل بدهد.

سایز های متنوعی برای استرینر ها وجود دارد که بسته به دبی ورودی و خروجی و قطر لوله ها در انتخابش تصمیم گیری می شود.

این سایز ها از 1/2 1 (یک و یک دوم) اینچ آغاز شده و در اندازه های دیگری مثل 2 اینچ، 1/2 2 (دو و یک دوم) اینچ، 3 اینچ، 4 اینچ تا سایزهای بزرگتری مثل 5 و 6 اینچ وجود دارد.

تمیز کردن استرینر

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که از استرینر ها در محیط های لوله کشی خود استفاده می کنند نحوه تمیز کردن و آشغالگیری از استرینر ها می باشد که تصور می کنند در هر مرحله می بایست از حضور یک فرد ماهر و فوق کاربلد بهره ببرد .

مراحل انجام آشغالگیری و تمیز کاری به این نحو است که ابتدا شیر های دبی ورودی و خروجی سیال را قطع کرده تا آبی به پمپ نرسد ، سپس از قسمت دریچه بازدید ، توری استرینر را برداشته و کار آشغال گیری و تمیز کردن طوری را به نحوی که به سوراخ هاو منفذه های عبوری آن آسیبی وارد نشود ، پی میگیریم .

خرید استرینر ها

خرید استرینر از این بابت پیشنهاد می شود که استرینر ها در دنیای تصفیه امروز از جایگاه بالایی برخور دار هستند و علت آن هم این است که طی مشاهدات تجربی اکثر افرادی که از استرینر ها در مسیر لوله کشی خود استفاده کرده اند ، عمر بیشتر و راندمان بالاتری را از پمپ استخر ، فیلتر های تصفیه کننده اصلی مثل فیلتر شنی و در کل ساختمان لوله کشی خود مشاهده کرده اند . در حقیقت استرینر ها می توانند عمر مفید لوله ها و پمپ شما را تا حد قابل قبولی بهبود ببخشند.

به منظور خرید موگیر یا استرینر استخر در انواع سایز و انواع متریال چدنی و پلاستیکی، و دریافت لیست قیمت به روز این محصول کاربردی، از طریق شماره های مندرج در وبسایت، با کارشناسان فروش ما در شرکت اطلس موج آبتین در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
آیا نیاز به مشاوره دارید ؟