فیلترهای شنی فایبرگلاس بهترین انتخاب برای استخرهای شنا

فیلترهای شنی فایبرگلاس با انواع فیلترهای پلی مری (PP و PE) متفاوت است

فیلترهای شنی ساخت کمپانی PERAQUA اتریش

فیلترهای شنی ساخت کمپانی PERAQUA اتریش ، جنس بدنه پلی استری تقویت شده با فایبرگلاس بصورت چندلایه مشکی رنگ، شامل لوله های ورودی و خروجی و شیر شش راهه اورجینال PRAHER اتریش-شرکت اطلس موج آبتین

فیلترهای شنی یکی از اساسی ترین بخش های سیستم تصفیه می باشد. در حقیقت تصفیه فیزیکی که توسط فیلتر شنی انجام می پذیرد اولین گام از مراحل تصفیه آب است. فیلتر شنی استخر می بایست از جنس غیر فلزی و مقاوم در برابر مواد شیمیایی باشد.

پیش ازین فیلترهای شنی از جنس فلز ساخته میشد که مشکلات خاص خود را به همراه داشت از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  •  خوردگی پوسته اپوکسی در اثر سایش سیلیس و کلر و زنگزدگی بدنه به مرور زمان
  •  سرعت خطی پایین و در نتیجه آن افزایش قطر فیلتر برای یک دبی مشخص
  •  حجم آب بک واش زیاد
  •  …

به مرور فیلترهای شنی غیر فلزی جایگزین مناسبی برای فیلترهای فلزی شدند. فیلترهایی از جنس پلی اتیلن (PE) ، پلی پروپیلن (PP) مواد مشابه به بازار عرضه شدند. اما بهترین فیلترهایی که به بازار عرضه شدند فیلترهی از جنس پلی استر تقویت شده با فایبرگلاس هستند. این فیلترها به دلیل مقاومت بالا در برابر مواد خورنده مثل اسید، کلر و ازن بهترین انتخاب برای استخهای شنا و جکوز هستند.

فیلترهای غیر فلزی معایب فیلترهای فلزی را ندارند و در مدل های مختلف دارای مزیت های منحصر به فرد می باشند. برای نمونه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  مقاوم در برابر سایش سیلیس مقاوم در برابر خوردگی مواد گندزدایی مثل کلر
  •  سرعت خطی ۳۰ الی ۵۰ متر بر ساعت در هر متر مربع
  •  مجهز به شیر شش راهه بک واش مخصوص خود فیلتر
  •  حجم آب بک واش کمتر در مقایسه با فیلترهای فلزی

قابل ذکر است فیلترهای پلی استر تقویت شده با فایبرگلاس را نباید با فیلترهای پلیمری اشتباه گرفت. هر دو فیلتر غیر فلزی هستند و استفاده از آن ها مرسوم است. اما به لحاظ مواد اولیه و نحوه ساخت و در نتیجه کیفیت بدنه فیلتر با یکدیگر متفاوت هستند. غالبا اطلاعات مربوط به جنس بدنه فیلتر ها در کاتالوگ کمپانی سازنده ذکر شده است.
شرکت اطلس موج آبتین وارد کننده فیلترهای شنی فایبرگلاس با کیفیت از اروپا می باشد که در ادامه شرح داده شده است.

 

 

فیلترهای شنی مدل VIENNAساخت کمپانی PERAQUA اتریش

filter

 

جنس بدنه پلی استری تقویت شده با فایبرگلاس بصورت چندلایه مشکی رنگ، شامل لوله های ورودی و خروجی و شیر شش راهه اورجینال PRAHER اتریش،دارای دیچه سرویس به قطر ۱۷٫۵cm دارای سه سال گارانتی برای بدنه فیلتر و شیر شش راه

 

مشخصات فنی فیلتیر های شنی پلی استر تقویت شده با فایبر گلاس مدل vienna

غععتالنت

 

فیلترهای شنی مدل CANADA ساخت کمپانی Atlaspool ترکیه

Red_Filter-283x300

 

جنس بدنه پلی استری تقویت شده با فایبرگلاس بصورت چندلایه، شامل لوله های ورودی و خروجی و شیر شش راهه اورجینال PRAHER اتریش

 

.