مبدل حرارتی پوسته ولوله استیل

شرکت اطلس موج آبتین ارائه دهنده انواع مبدل های حرارتی استخر  مانند مبدل حرارتی پوسته ولوله استیل از ظرفیت ۲۰کیلو وات تا ۲۴۰ کیلو وات میباشد , که در نوع ساده و فلنچ دار تولید میشود , مبدل های استیل استخر فلنچ دار در مقایسه با مبدل های ساده از اندازه کوچکتری برخوردارند به دلیل ساخت کویل استیل که از لوله های مارپیچ برای انتقال حرارت بهتر استفاده شده است .

مبدل های پوسته و لوله استیل بسیار مناسب برای گرمایش استخر , گرمایش جکوزی , گرمایش آکواریوم های بزرگ و غیره می باشد.توصیه میکنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد لوله کشی استخر این مقاله را نیز مطالعه کنید

مزایای مبدل پوسته و لوله استیل :

۱٫ استیل مقامت بسیار بالایی نسبت به مواد شیمیایی استفاده شده در آب استخر و جکوزی از قبیل کلر و اسید دارد و این موضوع باعث افزایش طول عمر مبدل حرارتی استخر در مقایسه با مبدل های مسی می شود که بسیار حائز اهمیت است.

۲٫ مبدل های حرارتی استیل نسبت به مبدل های مسی خیلی کمتر در معرض رسوبات قرار میگیرند و باعث انتقال حرارت بهتر و جلوگیری از سوراخ شدن مبدل و ایجاد نشتی میگردد.

۳٫ ابعاد و اندازه مبدل حرارتی پوسته و لوله استیل در مقایسه با مبدل پوسته و لوله مسی کوچکتر است و باعث صرفه جویی در فضای موتورخانه میگردد .

۴٫ وزن مبدل حرارتی استیل نسبت به مبدل مسی پایین تر می باشد و در نتیجه سرعت نصب بالاتری دارد و نیاز به ساپورت ساده تری دارد و در ننتیجه حمل و نقل آن راحت تر می باشد.

 

جدول محاسبه و انتخاب مبدل های حرارتی پوسته و لوله استخر

 

نکته : هر کیلو وات معادل ۸۶۰ کیلو کالری بر ساعت می باشد

مثال: برای یک استخر به حجم۶۰ متر معکب , بر مبنای پیش گرمایش ۱۸ساعت به یک مبدل به ظرفیت گرمایشی معادل ۶۰۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت یا ۶۹/۷ کیلو وات نیاز داریم
(۶۰۰۰۰/۸۰=۶۹٫۷ kw)

 

مبدل حرارتی پوسته ولوله استیل