مبدل حرارتی پوسته ولوله استیل

شرکت اطلس موج آبتین ارائه دهنده انواع مبدل های حرارتی استخر  مانند مبدل حرارتی پوسته ولوله استیل از ظرفیت ۲۰کیلو وات تا ۲۴۰ کیلو وات میباشد , که در نوع ساده و فلنچ دار تولید میشود , مبدل های استیل استخر فلنچ دار در مقایسه با مبدل های ساده از اندازه کوچکتری برخوردارند به دلیل ساخت کویل استیل که از لوله های مارپیچ برای انتقال حرارت بهتر استفاده شده است .

مبدل های پوسته و لوله استیل بسیار مناسب برای گرمایش استخر , گرمایش جکوزی , گرمایش آکواریوم های بزرگ و غیره می باشد.توصیه میکنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد لوله کشی استخر این مقاله را نیز مطالعه کنید

مزایای مبدل پوسته و لوله استیل :

۱٫ استیل مقامت بسیار بالایی نسبت به مواد شیمیایی استفاده شده در آب استخر و جکوزی از قبیل کلر و اسید دارد و این موضوع باعث افزایش طول عمر مبدل حرارتی استخر در مقایسه با مبدل های مسی می شود که بسیار حائز اهمیت است.

۲٫ مبدل های حرارتی استیل نسبت به مبدل های مسی خیلی کمتر در معرض رسوبات قرار میگیرند و باعث انتقال حرارت بهتر و جلوگیری از سوراخ شدن مبدل و ایجاد نشتی میگردد.

۳٫ ابعاد و اندازه مبدل حرارتی پوسته و لوله استیل در مقایسه با مبدل پوسته و لوله مسی کوچکتر است و باعث صرفه جویی در فضای موتورخانه میگردد .

۴٫ وزن مبدل حرارتی استیل نسبت به مبدل مسی پایین تر می باشد و در نتیجه سرعت نصب بالاتری دارد و نیاز به ساپورت ساده تری دارد و در ننتیجه حمل و نقل آن راحت تر می باشد.

 

جدول محاسبه و انتخاب مبدل های حرارتی پوسته و لوله استخر

 

نکته : هر کیلو وات معادل ۸۶۰ کیلو کالری بر ساعت می باشد

مثال: برای یک استخر به حجم۶۰ متر معکب , بر مبنای پیش گرمایش ۱۸ساعت به یک مبدل به ظرفیت گرمایشی معادل ۶۰۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت یا ۶۹/۷ کیلو وات نیاز داریم
(۶۰۰۰۰/۸۰=۶۹٫۷ kw)

 

مبدل حرارتی پوسته ولوله استیل

 

 

مبدل حرارتی استخر

همانطور که گفته شد ، مبدل حرارتی استخر از جمله مهمترین تجهیزات استخری به شمار می رود که کنترل دمای آب مجموعه های آبی به واسطه این دستگاه صورت می گیرد. مبدل های حرارتی این عمل را از طریق انتقال گرما و حرارت میان چند سیال انجام می دهند. در واقع آب استخرها از طریق تبادل انرژی گرمایی بین جریان های مختلف آب ، توسط مبدل حرارتی استخر ، به دمای مطلوب می رسد. البته کاربرد مبدلهای حرارتی تنها در مجموعه های آبی خلاصه نمی شود ، بلکه این وسیله کاربردی ، در تأسیسات اکثر واحدهای صنعتی مانند کارخانجات ذوب آهن ، پتروشیمی ، پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و سایر واحدها و کارخانه های تولیدی کاربرد دارد.

انواع مبدل استخر

مبدل استخر و مبدل جکوزی به لحاظ ساختار دارای انواع مختلفی می باشند که از جمله آن ها می توان مبدل پوسته و لوله استیل ، مبدل پره ای و مبدل صفحه ای را نام برد ، که همانطور که گفته شد ، از میان آن ها مناسب ترین گزینه ، مبدل پوسته و لوله استیل می باشد.

لازم به ذکر است مبدل های حرارتی همیشه مانند مبدل استخر ، به صورت مستقیم کاربرد ندارند ، بلکه ممکن است در داخل دستگاه ها و وسایل دیگر مانند رادیاتور ، فن کوئل و … استفاده شوند. برای مثال رادیاتور خودرو نوعی مبدل حرارتی محسوب می شود.

مبدل حرارتی استخر
محل نصب مبدل استخر

مبدل حرارتی جکوزی

قاعدتاً در جکوزی ها نیز مانند سایر مجموعه های آبی برای تنظیم دمای آب ، از مبدل استفاده می شود. بهترین گزینه برای مبدل حرارتی جکوزی نیز مانند مبدل حرارتی استخر ، نوع پوسته و لوله استیل می باشد. چرا که طبیعتاً در جکوزی نیز بحث رسوب گیری و خوردگی وجود دارد. به همین منظور می بایست مبدل جکوزی بالاترین مقاومت را در برابر کلر و سایر مواد شیمیایی موجود در آب داشته باشد.

Open chat
آیا نیاز به مشاوره دارید ؟